FPGA کاربردی

FPGA کاربردی دانشگاه کرنل

FPGA

Field-Programmable Gate Array یا به اختصار FPGA، یک مدار مجتمع است که به گونه‌ای طراحی شده‌است تا بعد از تولید انبوه، قابل پیکربندی توسط طراح یا مشتری باشد. به این علت به آن Field-Programmable (برنامه‌پذیر در میدان) می‌گویند.
این تراشه‌ها متشکل از هزاران تا میلیون‌ها آرایه منطقی هستند و با سوییچ‌های قابل برنامه‌ریزی به یکدیگر متصل شده‌اند و طراح بر اساس نیاز می‌تواند روابط بین آرایه‌ها را تغییر دهد و توابع مورد نیاز خود را پیاده‌سازی نماید. FPGAها قابلیت انجام توابع پیچیده‌ی منطقی را در کمتر از چند نانوثانیه دارا هستند و با امکان پردازش‌های موازی می‌توانند عملیات‌های بسیار پیچیده را در کسری از ثانیه به انجام برسانند. دقت و کارآیی FPGA‌ها باعث شده است تا در موقعیت‌های حساس به کار گرفته شوند و معمولاً زمانی که نیاز به پیاده‌سازی یک سیستم سفارشی و حساس پیچیده وجود داشته باشد، از FPGA استفاده می‌شود. امروزه FPGAها به دلیل سرعت و دقت بالا و نیز تامین امنیت بالا، قابل اعتماد بودن، سازگاری با دماهای بالا و امکاناتی از قبیل DSP کاربردهای فراوانی در فناوری‌های مختلف به ویژه مخابرات پیدا کرده‌اند.

دوره FPGA کاربردی دانشگاه کُرنل

این دوره شامل ۲۸ جلسه است که تمامی جلسه‌ها دارای زیرنویس انگلیسی هستند. یکی از ویژگی‌های خوب این دوره استاد آن یعنی بروس لَند است که تاکید بسیار زیادی بر روی جنبه کاربردی مباحث دارد.
شما می‌توانید با کلیک بر روی عنوان هر یک از جلسات این دوره، به صورت آنلاین آن را مشاهده کنید یا فایل تصویری آن جلسه را به همراه زیرنویس، دانلود کنید.

منابع این دوره

در این دوره بروس لند از منابع مختلفی استفاده می کند تا دانشجویان به بهترین شکل ممکن با مباحث مطرح شده آشنا شوند. شما می توانید با کلیک بر روی دگمه زیر و مراجعه به صفحه این درس در سایت دانشگاه کرنل منابع مرتبط با هرجلسه را مشاهده کنید.
مشاهده صفحه FPGA در سایت دانشگاه کُرنل

درباره استاد این دوره

بروس لند

بروس لند استاد دپارتمان مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه کرنل است. او مدرک کارشناسی فیزیک خود را در سال ۱۹۶۸ از کالج هاروِی ماد (Harvey Mudd) دریافت کرد و پس از آن در سال ۱۹۷۵ دکترای خود را در رشته نوروبیولوژی از دانشگاه کرنل اخذ نمود. پس از سه سال فعالیت در این دانشگاه به عنوان پژوهشگر فوق‌دکترا، به عضویت هیات علمی درآمد. اگر چه در ابتدا به مدت هفت سال در بخش نوروبیولوژی و رفتار این دانشگاه کار می‌کرد، پس از آن وارد حوزه‌های محاسباتی، گرافیک و انیمیشن شد. از سال ۱۹۹۸ به تدریس برنامه‌نویسی کامپیوتر و الکترونیک مشغول شد. حوزه‌ی اصلی موردعلاقه‌ی او کاربرد مهندسی برق در نوروبیولوژی و رفتارشناسی حیوانات است.

خرید پستی

اگر امکان دانلود یا مشاهده آنلاین این کلاس آموزشی برای شما فراهم نیست، می‌توانید با کلیک بر روی دگمه‌ی زیر و سفارش مجموعه FPGA دانشگاه کُرنل، تمامی قسمت‌های آن را از طریق پُست درب منزل خود تحویل بگیرید.
خرید پستی مجموعه FPGA دانشگاه کُرنل

درباره ی دانشگاه کُرنل

دانشگاه کُرنل
دانشگاه کُرنل یکی از معتبرترین دانشگاه‌های آمریکا است. دانشگاه کرنل در سال ۱۸۶۵ توسط عزرا کرنل و اندرو دیکسون وایت با هدف آموزش و فراهم کردن امکان مشارکت در تمامی زمینه‌های علمی – از شاخه‌های نظری و کلاسیک دانش گرفته تا دانش‌های کاربری- بنا نهاده شد. در حال حاضر دانشگاه کرنل دارای هفت دانشکده در سطح کارشناسی و هفت دانشکده در سطح تحصیلات تکمیلی در پردیس اصلی ایتاکا است و هر دانشکده و هر گروه آموزشی به طور مستقل استانداردهای خاص پذیرش دانشجو و برنامه‌های آموزشی خاص را دارد. همچنین دانشگاه مدیریت دو پردیس اقماری در زمینه پزشکی را در شهر نیویورک و در شهر آموزشی در دوحه قطر بر عهده دارد. پردیس ایتاکای دانشگاه کرنل مساحتی در حدود ۳٬۰۱۵٬۰۰۰ متر مربع دارد و در صورتی که سایر املاک مجاور دانشگاه را که به پژوهش‌های مربوط به گیاه‌شناسی اختصاص داده شده است، به حساب آوریم، به مساحتی بیش از ۱۷/۵ کیلومتر مربع خواهد رسید که با این حساب دانشگاه کرنل وسیع‌ترین دانشگاه ایالت نیویورک خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *