آناتومی انسان

آناتومی انسان دانشگاه برکلی

آناتومی انسان

بدن انسان، کل ساختار انسان است که سر، گردن، تنه (سینه و شکم)، دو بازو و دست‌ها و دو ساق پا و پاها را شامل می‌شود. هر قسمت بدن از انواع مختلف سلول تشکیل شده است. تعداد سلول‌های بدن انسان حدود ۳۷٫۲ تریلیون تخمین زده شده‌اند. مطالعه بدن انسان شامل آناتومی (کالبد شناسی) و فیزیولوژی می‌باشد. آناتومی به بررسی اندام‌ها و دستگاه‌های اندام‌های بدن انسان می‌پردازد. تن انسان مانند تن همه جانوران از چندین دستگاه درست شده است که این دستگاه‌ها از اندام‌ها، اندام‌ها از بافت‌ها و این بافت‌ها از یاخته‌ها درست شده‌اند. آناتومی ماکروسکوپی کاری به بررسی بافت‌ها یا یاخته‌ها ندارد و تنها به شناخت اندام‌ها و کارکرد آنها می‌پردازد. شناخت بافت‌ها مربوط به بافت‌شناسی و بررسی یاخته‌ها مربوط به یاخته‌شناسی می‌شود.

دوره آناتومی انسان دانشگاه برکلی

این دوره شامل ۳۹ جلسه است که تمامی جلسه‌ها دارای زیرنویس انگلیسی هستند. این دوره توسط خانم ماریان دایاموند استاد آناتومی دانشگاه برکلی تدریس می‌شود. مشاهده این دوره به‌ویژه به تمامی دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های انگلیسی زبان دارند توصیه می‌شود.
شما می‌توانید با کلیک بر روی عنوان هر یک از جلسات این دوره، به صورت آنلاین آن را مشاهده کنید یا فایل تصویری آن جلسه را به همراه زیرنویس، دانلود کنید.

کتاب درسی این دوره

کتاب‌های مرجع این درس کتاب آناتومی انسان ماریب و نیز کتاب بافت‌شناسی عملکردی نوشته‌ی باربارا یانگ است. شما می‌توانید این کتاب‌ها را با کلیک بر روی دگمه‌های زیر از کتابخانه پوناتو به رایگان دانلود کنید:
آناتومی انسان (ماریب، ویلهِلم و مَلِت) (ویرایش ششم ۲۰۱۰)
بافت‌شناسی عملکردی وِتِر (یانگ، وودفورد و اودود) (ویرایش ششم ۲۰۱۳)


درباره استاد این دوره

پروفسور ماریان دایاموند

ماریان دایاموند استاد آناتومی دانشگاه کالیفرنیا در برکلی است که تحقیقات زیادی در حوزه‌ی نوروآناتومیِ پیشامغز انجام داده است که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به کشف تاثیر محیط بر رشد مغز، تفاوت غشای مغز در موش‌های نر و ماده و نیز ارتباط محتمل بین تفکر مثبت و سلامت سیستم ایمنی بدن اشاره کرد. او پس از اخذ مدرک کارشناسی خود در سال ۱۹۴۸ مدتی را در دانشگاه اسلوی نروژ گذراند و پس از آن در سال ۱۹۵۳ به عنوان اولین خانم، مدرک دکترای خود را از دپارتمان آناتومی دانشگاه برکلی دریافت کرد.


خرید پستی

اگر امکان دانلود یا مشاهده آنلاین این کلاس آموزشی برای شما فراهم نیست، می‌توانید با کلیک بر روی دگمه‌ی زیر و سفارش مجموعه آناتومی انسان دانشگاه برکلی، تمامی قسمت‌های آن را از طریق پُست درب منزل خود تحویل بگیرید.
خرید پستی مجموعه آناتومی انسان دانشگاه برکلی
درباره ی دانشگاه برکلی

دانشگاه برکلی
دانشگاه کالیفرنیا، برکلی مشهور به دانشگاه برکلی در شرق خلیج سان‌فرانسیسکو و در شهر برکلی در ایالت کالیفرنیا قرار دارد. این دانشگاه که در سال ۱۸۶۸ تأسیس شده است، قدیمی‌ترین دانشگاه در سیستم دانشگاه‌های کالیفرنیا است و به‌همین دلیل به‌خصوص در رقابت‌های ورزشی از آن با نام کوتاه‌شده‌ی «کالیفرنیا» و گاهی کَل (Cal) یاد می‌شود. دانشگاه برکلی دومین دانشگاه برتر جهان در نظام رتبه‌بندی SJTU است و از این‌رو از بهترین فرصت‌های علمی و تحقیقاتی به‌حساب می‌آید. دانشگاه برکلی به‌افتخار جرج برکلی نامگذاری گردیده‌است. شهید دکتر مصطفی چمران تحصیلات خود در مقطع دکتری را در این دانشگاه به‌پایان رساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *